PŘIPRAVENÉ PROGRAMY,
KTERÉ SI MŮŽETE OBJEDNAT

1 Vaříme a tvoříme v přírodě


2 Naslouchej zvuku dřeva


3 Rytmická dílna DRUMSALA


4 Hudební dílna s výrobou ozdobných rybiček a dárečků
Vaříme a tvoříme v přírodě

Zajímají vás plané rostliny, kterými můžete obohatit váš jídelníček? Chcete si vyrobit dřevěné nástroje z připravených polotovarů? Zveme vás do krásného prostředí mezi Mimoní a Ještědem. Naučíme se, jak vyrobit jednoduché dřevěné náčiní k vaření i k jídlu.

PŘEDPOKLÁDANÁ DÉLKA: 7. - 9. 6. 2019 Větrná pláň – Těšnov

VEDOUCÍ PROGRAMU: Jitka Dudková

CENA: Cena 1990 Kč

PODROBNÝ POPIS:
Na naší vycházce posbíráme rostliny, které použijeme při společném stravování. Program začíná v pátek od 17 hodin a končí v neděli kolem 13 hodiny. V ceně je zahrnuto ubytování ve společných prostorách www.vetrnaplan.cz), vegetariánské jídlo 5x, poznávání a určování jedlých rostlin, výuka základů řezbaření, zapůjčení nástrojů (vlastní ostrý nůž výhodou), dřevěné polotovary 1-3 ks dle náročnosti, 1 hodina pracovní meditace. Program je určen pro dospělé, větší děti jen v doprovodu a asistenci rodičů. Možnost vyjížďky na koni a masáž v neděli odpoledne za příplatek. Motto: „Každá velká věc je složena ze spousty malých.“

ORGANIZAČNÍ PŘEDPOKLADY:
Kontakt na pořadatele: Jitka Dudková - Zchramuprirody.cz, jednatelka, mob.: 607 251 392 mail: jitka.dudková@email.cz Přihlášky do 5. 6. 2019

Zaujala Vás tato nabídka a chtěli byste vědět více? NAPIŠTE NÁM

Naslouchej zvuku dřeva

Naslouchej jak zní hlas ohně, naslouchej jak hlas vody zní, naslouchej též řeči stromů..., človíčku, ...naslouchej. Muzikohrátky začínající výrobou vlastního jednoduchého rytmického nástroje, který používali už naši dávní předkové.

PŘEDPOKLÁDANÁ DÉLKA: 3 - 4 hodiny (možno upravit dle potřeby)

VEDOUCÍ PROGRAMU: Miloš Doležal

CENA: 1000 Kč/hod (pro celou skupinu) + doprava

PODROBNÝ POPIS:
Při manuálně tvořivé práci vyprávíme o vlastnostech dřeva, z jakých stromů které dřevo pochází, k čemu se nejlépe hodí. Předáme informace o tom, jakou funkci v přírodě mají různé druhy stromů. Děti se učí opracovávat různá dřeva bezpečnými nástroji, zkoušejí tvrdost, pozorují kresbu, vůni a zvukomalebnost materiálu. Následuje rytmické cvičení ve skupině s vlastnoručně vyrobenými nástroji a poté předvedeme písně přírodních národů. Děti doprovázíme jednoduchým rytmem na buben a tím je vedeme ke skupinové souhře. Rytmus postupně zrychlujeme a komplikujeme až na hranici vnímavosti celé skupiny. Šikulové si mohou vyzkoušet vlastní improvizaci. Společně otevřeme medicínský kruh elementů, povíme si základy o tzv. čtyřech živlech a o tom, jak tyto živly působí na stromy a také na lidi. Zlehka dětem pootevřeme schopnost vnímat přírodu méně materialistickým způsobem.

ORGANIZAČNÍ PŘEDPOKLADY:
Materiál a použití nářadí, které dovezeme, jsou zahrnuty v ceně kurzu. Vyrobené rytmické nástroje si děti odnesou domů. Program je vhodný pro děti ve věku od 3 let. Dopravu do 30 km od Děčína nezapočítáváme do ceny kurzu, vzdálenější místa kalkulujeme 6 Kč/km.

Zaujala Vás tato nabídka a chtěli byste vědět více? NAPIŠTE NÁM

Rytmická dílna DRUMSALA

Kurz zaměřený na výuku základních rytmů na různé druhy bubínků a doprovodných rytmických nástrojů. Cvičení zaměřené na zlepšení propojení pravé a levé mozkové hemisféry (racionalita versus kreativita).

PŘEDPOKLÁDANÁ DÉLKA: cca 2 hodiny + pokračovací lekce

VEDOUCÍ PROGRAMU: Miloš Doležal

CENA: stanovíme dohodou

PODROBNÝ POPIS:
Buben a různá ťukátka jsou nepochybně nejstaršími hudebními nástroji v dějinách lidstva. A nejen, že se tyto nástroje udržely dodnes, ale naopak se bohatě rozvíjejí až do podoby složitých rytmických souprav. Celý vesmír je plný frekvencí a rytmů. Frekvence (neboli rytmy) jsou základem energií a hmoty. Jsou základem stvoření. Také celá naše planeta rytmicky pulzuje. Dokonce každá hmota je tvořena vibracemi energií nekonečně malých částic. Ten, kdo více porozumí rytmům a kdo se je dokonce naučí sám vytvářet, ten lépe pochopí principy existence, s nimiž může ve svém životě pracovat (například je prokázáno, že bubnování slouží jako duševní relax). Během dvou hodin vám předáme znalosti o tom, jak používat rytmické nástroje, jak bubnovat v sudých a lichých rytmech nebo dokonce v jejich kombinacích. Získané poznatky pak můžete dále individuálně rozvíjet vlastním cvičením.

ORGANIZAČNÍ PŘEDPOKLADY:
Ačkoli máme určité množství vlastních rytmických nástrojů, je žádoucí, aby každý účastník měl nejlépe nástroj vlastní (djembe nebo nějaký bubínek), aby mohl i poté své nově nabyté dovednosti cvičit a rozvíjet. Rytmická dílna Drumsala je vhodná nejen pro dětské kolektivy, ale i pro menší týmy dospělých (program a náročnost dílny tomu vhodně přizůsobíme).

Zaujala Vás tato nabídka a chtěli byste vědět více? NAPIŠTE NÁM

Hudební dílna s výrobou ozdobných rybiček a dárečků

Dílna vhodná pro předškoláky a děti z prvního stupně ZŠ zaměřená na poznávání vlastností různých druhů dřev a na rozvoj manuální zručnosti. Každý účastník si vlastnoručně vyrobí malý dáreček - dřevěnou rybičku.

PŘEDPOKLÁDANÁ DÉLKA: cca 2 hodiny

VEDOUCÍ PROGRAMU: Miloš Doležal

CENA: 100 Kč za účastníka (min. 5 účastníků)

PODROBNÝ POPIS:
Spojíme se v kruhu a připravíme společně medicínský kruh Malého stromu. Povíme si jména a skrze hry se dostaneme k dovádění s nástrojích. Mimo řádění na oblíbené veselé písničky budeme hrát i oblíbené hry. Až se trochu vydovádíme, přineseme velkou hromadu hudebních nástrojů, které vám zábavně představíme a ukážeme, jak se na ně hraje. Pak si se zavázanýma očima každý najde svůj nástroj. A to už se začneme trochu učit, jak se na takový nástroj hraje. Pomohou nám k tomu čtyři známé živly - oheň, voda, země, vzduch, které mají každý svou specifickou hudbu a tedy i nástroje, ale i pohyb a tak budeme tančit a zpívat jako živá barevná příroda. Zahrajeme si hry. Projdeme roční období. Samozřejmě u toho nebude chybět ani hudba, ani tanec, až se dostaneme k Vánocům. Následuje pokus se trochu sehrát. Využijeme k tomu vánoční koledy a společně si zazpíváme. Jak si tak budeme zpívat, uvědomíme si, že bychom si na Vánoce mohli připravit pro ostatní dárek. A tím nejlepším vánočním dárkem je přece ulovit si svoji rybu. No a my si ji raději prostě vyrobíme. A u toho si zase občas zazpíváme, zatancujeme a zahrajeme nějakou hru, aby nás výroba té naší rybičky bavila.

ORGANIZAČNÍ PŘEDPOKLADY:
Při dílně se používají elektrické nástroje (bruska, vrtačka). Je tedy potřebné připojení k elektřině. Při výrobě dárečků vznikají piliny a prach, dílna tedy probíhá v prostorách, které lze snadno uklízet.

Zaujala Vás tato nabídka a chtěli byste vědět více? NAPIŠTE NÁM

Toto jsou v tuto chvíli aktuální nabídky, které pro vás připravil tým „Z chrámu přírody“. Nabídky se v průběhu roku mění a přizpůsobují dle ročního období a našich kapacit. Letní kurzy se dějí více v přírodních exteriérech (konají se venku), v chladném období je přizpůsobujeme tak, aby je bylo možné uskutečnit v interiérech, kdy zpravidla potřebujeme prostor o velikosti běžné učebny.

Vánoční dřevěné rybičky

PODÍVEJTE SE DÁL:

NAPIŠTE NÁM: ZPĚT NA ÚVODNÍ STRÁNKU